Porady dla stylowego dużego pana

Porady dla stylowego dużego pana

Elegancję można osiągnąć na wiele sposobów. Faktem jednak jest, że pod pewnymi względami puszyści mężczyźni będą mieli nieco bardziej ograniczone możliwości doboru ubrań. Mamy wszakże kilka porad, które z pewnością przydadzą się każdemu dużemu panu, którego celem jest szykowny wygląd. Wykorzystując te kilka uwag, w łatwy sposób można poprawić swój image, nie będąc przy
tym narażonym na wysokie koszty.

Ot, chociażby kwestia zamiany pasa na szelki. Wydawać by się mogło, że szelki są niemodne i dawno odeszły do lamusa. A jednak naprawdę mogą się one sprawdzić! Oczywiście, pasek może podkreślać męskość. Na niektórych puszystych mężczyznach będzie on jednak zamiast tego podkreślał ich gabaryty, a to w końcu nie o taki efekt chodzi. Podczas gdy pozioma linia paska tylko uwydatnia brzuch, pionowe szelki mogą pomóc go schować. Poza tym szelki są dużo bardziej praktyczne od paska, a także – kiedy już się do nich przyzwyczaimy – wygodniejsze. Pasek w końcu bardziej opina niż szelki.

Innym dodatkiem, który warto rozważyć, są kapelusze. Oczywiście, nie mają one równie praktycznego wymiaru co szelki, ale mężczyzna z kapeluszem z automatu dostaje dodatkowe punkty za styl - już choćby z tego powodu, że poświęcił czas, aby dobrać sobie takie nakrycie głowy, które idealnie pasuje do jego postury i charakteru. No właśnie – postury i charakteru. Nie każdemu mężczyźnie kapelusz będzie pasować, ale czasem wystarczy po prostu poszukać odpowiedniego egzemplarza. Charakter też ma tu znaczenie, bo choć to nakrycie głowy samo w sobie dodaje elegancji i powagi, tak nosić je należy ze śmiałością i pewnością siebie. Kluczowe jest tu przy tym to, aby kapelusz był dopasowany i pod względem rozmiaru, i pod kątem reszty ubioru. Warto też podkreślić, że dzięki nakryciu głowy noszący wydaje się być odrobinę wyższy. To zaś sprawia, że okrągła sylwetka puszystego mężczyzny sprawia wrażenie wydłużonej.

Kwestia rozmiaru ma też znaczenie w przypadku różnego rodzaju akcesoriów i gadżetów. Jest to rzecz związana z odpowiednimi proporcjami. Ten aspekt jest szczególnie jaskrawo widoczny w przypadku osób wysokich i szczupłych, ale dotyczy też puszystych mężczyzn. Stosunkowo mała głowa kontrastuje z resztą ciała i optycznie je powiększa – gadżety i dodatki do ubrania będą miały podobny efekt. Zaradzić temu można, otaczając się po prostu przedmiotami o większych rozmiarach. Może to być na przykład biżuteria (choćby pierścienie), zegarek czy smartfon, które wielkością lepiej będą pasować do dużego pana niż standardowe, masowo produkowane przedmioty. Jakkolwiek może to brzmieć banalnie, duży mężczyzna powinien po prostu funkcjonować wśród dużych rzeczy. Przykładem może tu być postać Kingpina grana przez Vincenta D’Onofrio w serialu „Daredevil”. Warto przyjrzeć się temu, jak aktor jest tam ubrany i jakimi przedmiotami się otacza.

Odpowiednie akcesoria i dodatki to nie wszystko. Dobrze też zwrócić uwagę na sposób ubierania się. Przykładowo, elegancki wygląd powiązać można z noszeniem koszul – zawsze gustownych i wysublimowanych. W takim wypadku puszysty mężczyzna zmuszony korzystać z mody 3XL – 8XL powinien szukać koszul z odpowiednim kołnierzykiem. Do szerokiej twarzy najlepsze będą kołnierzyki z szerokimi wyłogami. Dobrym wyborem będzie tzw. spread lub semi-spread, choć sprawdzić się mogą także kołnierzyki typu kent oraz button down. Ważne jest tu po prostu to, aby kołnierzyk pomagał zachować odpowiednie proporcje wokół twarzy, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku korzystania z krawatu (który musi być większy niż u szczuplejszych panów, a zarazem musi mieć więcej miejsca na węzeł). W kontekście koszuli warto też dodać, że w mniej formalnych sytuacjach wystarczająco elegancka może być koszula nie chowana do spodni. Musi być ona jednak dobrze skrojona i we właściwym rozmiarze. W przeciwnym wypadku efekt nie będzie satysfakcjonujący. Przykładowo za krótka koszula sprawi, że podnosząc w górę ręce – aby coś podnieść, aby zaklaskać nad głową na koncercie, albo aby komuś pomóc – będziemy odsłaniać nagi brzuch. To rzeczy, które mogą się wydawać drobiazgami, ale nie bez powodu istnieje powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. Warto zwracać uwagę na takie detale.

To rzecz jasna nie jedyne triki, aby elegancko wyglądać będąc puszystym mężczyzną. To tylko kilka porad na dobry początek. Mogą one okazać się przydatne dla panów, których interesuje odzież 3XL – 8XL na oficjalne okazje, ale elegancko można wyglądać nie tylko w stroju formalnym. Pracując fizycznie, warto na przykład postawić na męski kombinezon dla puszystych czy spodnie ogrodniczki dla dużych panów. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że w czasie pracy i schylania się zwykłe spodnie za bardzo się obsuną, odsłaniając miejsce, w którym kończą się plecy. Elegancja to w końcu nie tylko odpowiednie ubranie, ale także dbałość o to, by sprawiać dobre wrażenie swym wyglądem w każdej sytuacji.

NOOS_09_1.jpgNOOS_05_1.jpg

ReplikaJeans_14.jpg