Męskie spodnie treningowe na siłownię – jakie wybrać?

Męskie spodnie treningowe na siłownię – jakie wybrać?

Aktywność sportowa wymaga odpowiedniego ubrania. Niezależnie od tego, czy biegamy, jeździmy na rowerze, chodzimy na siłownię, czy uprawiamy dowolny inny sport, komfortowa odzież to podstawa. Musi zapewniać swobodę ruchu oraz odpowiednią termikę i wentylację. Co ważne, może to być profesjonalna odzież sportowa, ale wcale nie musi. W tym materiale podpowiadamy, jakie spodnie treningowe nadają się na siłownię i czym się kierować przy ich wyborze.

Trening i siłownia – modny mężczyzna na sportowo w dużym rozmiarze

Brzuszek wcale nie oznacza braku aktywności fizycznej. Wielu puszystych mężczyzn chętnie uprawia sport – czy to bieganie, jazdę na rowerze, czy też trening z obciążeniem. Waga nie jest tu żadną przeszkodą, a moda na aktywny tryb życia nie ominęła również panów o zaokrąglonej sylwetce.

Ruch to dziś nie tylko kwestia zdrowia, ale i stylu życia. Mężczyzna, który jest na czasie, będzie uprawiał jakiś sport – jeśli nie tenis albo ciężary, to chociaż będzie chodzić na spacery. Nie musi tu wcale chodzić zresztą o to, aby być fit i slim. Wystarczy, że aktywność fizyczna, choćby krótka, ale regularna, pozwala utrzymać kondycję i poprawia samopoczucie.

Mężczyzna otyły potrzebuje zatem ubrań sportowych w dużym rozmiarze i oczekuje, że nie tylko będą one funkcjonalne i komfortowe, ale i że będą na nim dobrze leżeć i wyglądać. Rozumie to też coraz większa liczba producentów, dostarczających ubrania w ponadstandardowych rozmiarach 3XL-8XL dla aktywnych facetów.

Spodnie treningowe męskie są jednym z podstawowych elementów stroju niezbędnego do uprawianiu sportu. Zanim jednak bliżej przyjrzymy się dostępnym możliwościom jeśli chodzi o fasony i rodzaj spodni, sprawdźmy podstawowe zasady ubioru na siłownię lub trening.

51068882_402030980372968_3171245491627229184_n.jpg

Dresowe spodnie takie jak spodnie szare dresowe KITARO świetnie nadają się na trening i siłownię

Jak się ubrać na siłownię i trening – podstawowe zasady

Na rynku jest ogromna liczba marek, krojów i rodzajów odzieży sportowej. Są także firmy, które specjalizują się w ubraniach dla puszystych, produkując duże rozmiary odzieży wszelkiego rodzaju – od koszulek, bluz, przez spodnie fitness, po obuwie. Aby odnaleźć się w tak bogatym asortymencie, warto w czasie wybierania odzieży sportowej pamiętać o kilku kwestiach.

Przede wszystkim istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Warto to podkreślić, bo w przypadku aktywności fizycznej kwestia ta ma szczególne znaczenie. Ubranie musi zapewniać pełen komfort, a zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże rozmiary odzieży będą przeszkadzać w ćwiczeniach. Zbyt długie lub zbyt krótkie oraz zbyt obcisłe lub zbyt luźne koszulki, buty czy sportowe spodnie treningowe mogą krępować ruchy, ograniczać ich zakres lub po prostu irytować. Takie ubranie może nawet doprowadzić do kontuzji czy problemów zdrowotnych, nie mówiąc o wygodzie podczas treningu.

Trzeba również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonane są spodnie. Bawełniane nie są najlepszym wyborem, bo pochłaniają wilgoć. Szybko nasiąkają potem, a wtedy kleją się i rolują. Akurat w tym wypadku lepiej poszukać cienkich przewiewnych i rozciągliwych tkanin sztucznych na lato oraz odzieży termoaktywnej na zimę.

Kolejnym elementem jest krój ubrania. Niektórzy lubią ćwiczyć w bardzo krótkich spodenkach. Innym ten rodzaj odzieży przeszkadza nawet wówczas, gdy spodnie dobrze przylegają do ciała i w ogóle ich nie czuć, preferując modele o dłuższych nogawkach, które chronią ciało przed otarciami. Znaczenie ma także wiązanie. Dla jednych optymalne są spodnie z gumą, a inni wola spodnie sznurowane. Kwestie te trzeba dopasować indywidualnie do swojego komfortu i oczekiwań, ale warto o nich pamiętać.

Dobrze też zwrócić uwagę na nowoczesne technologie w ubraniach. Może się wydawać, że męska odzież treningowa nie jest miejscem, gdzie można się spodziewać innowacji, a jednak stale pojawiają się nowe materiały, sposoby szycia i inne rozwiązania, które pozwalają na jeszcze lepszy komfort w czasie treningu.

Aby upewnić się, że spodnie będą odpowiednie na trening, warto je też przetestować przed użytkowaniem. Po przymierzeniu spodni dobrze jest wykonać głęboki przysiad. Jeśli spodnie obcierają, wpijają się w ciało lub trzeba podciągać ich nogawki, to nie jest dobry sygnał. Niedobrze też, gdy nie trzymają mocno w pasie i zjeżdżają w dół lub rolują się. Spodnie nie powinny również osuwać się lub podjeżdżać do góry w czasie podskoków lub biegania. Problematyczne będą też te ubrania, które pod wpływem wilgoci przywierają do ciała, przyczyniając się do powstawania otarć.

31697366_1376220062524125_2965594262697148416_n.png

Granatowe szorty North 56°4 są jednym z wielu przykładów na to, że krótkie spodenki nadają się do ćwiczeń

Spodnie na siłownie męskie – legginsy, joggery, dresy, spodenki

W przypadku spodni męskich do treningu, wybór jest dużo szerszy niż to się może na pierwszy rzut oka wydawać. To nie tylko spodnie dresowe na siłownie. Niektórzy preferują spodenki i szorty. Inni decydują się właśnie na dresy czy też pokrewne im joggery. Istnieją również męskie legginsy, choć to raczej rzadkość, zwłaszcza jeśli chodzi o duże rozmiary i odzież dla puszystych panów. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.

Jeśli chodzi o legginsy, to nie są one tylko przeznaczone dla pań. Stworzono też męskie legginsy do treningu. Chronią przed otarciami i są niewyczuwalne w czasie ćwiczeń. Dobrze przylegają do ciała, ale niekoniecznie będą pasować każdemu mężczyźnie z brzuszkiem. Trudno też dostać duże rozmiary tego rodzaju ubrania.

Łatwiej o spodenki męskie dla puszystych na trening. Zapewniają dobrą wentylację i swobodę ruchu. Są wygodne i komfortowe, nawet wtedy, gdy nie przylegają ściśle do ciała. Ich plusem jest też to, że nie zajmują wiele miejsca w torbie sportowej. Nie chronią jednak całych nóg, co czasem jest istotne. Są też mniej uniwersalne niż długie spodnie, bo zimą nie wyjdziemy w nich pobiegać. Nawet latem zimny dotyk metalu może być drażniący, a na siłowni czasem trudno tego uniknąć.

Fani długich nogawek dostają jeszcze dwie istotne opcje. Joggery męskie to ubrania przeznaczone głównie do biegania, ale sprawdzą się także jako spodnie męskie na siłownię. Dzięki szerokiej gumie lub sznurowaniu dobrze trzymają się bioder. Komfort zapewniają także ściągacze w nogawkach. Jeśli zaś komuś te unowocześnione spodnie dresowe nie pasują, zawsze pozostają klasyczne i bardzo praktyczne dresy męskie. Nawet najzwyklejsze spodnie dresowe będą dobre do treningu rekreacyjnego lub do wizyty na siłowni.

Spodnie dresowe – duże rozmiary i jak je wybrać?

Dresy można bez trudu dopasować do każdej sylwetki. To spodnie uniwersalne, ich wybór jest bardzo szeroki, a do tego są tanie. W naszym sklepie znajdziesz tego rodzaju asortyment pod tym linkiem: spodnie dresowe męskie duże rozmiary. Dresy to ubranie, które posłuży przez wiele lat, zwłaszcza w przypadku ubrań dobrej jakości. Wybierając spodnie dresowe, koniecznie trzeba wziąć wspomniane wcześniej kwestie. Liczy się zatem:

  • właściwy rozmiar
  • rodzaj materiału
  • fason
  • możliwość wykonywania pełnego zakresu ruchu

Ciekawym wyborem dla aktywnych facetów mogą być na przykład spodnie dresowe czarne NORTH 56°4 Sport - odzież z linii przeznaczonej dla panów, którzy potrzebują ubrań 3XL-8XL i lubią sport. To spodnie bawełniane wysokiej jakości, a więc dobre do mniej intensywnego treningu, ale na siłowni też powinny się sprawdzić. Posiadają wygodne, regulowane ściągacze, a w pasie dobrze się trzymają dzięki wszyciu gumki i sznureczka.

Interesującą alternatywą są spodnie dresowe ADAMO antracytowe. To produkt cenionej firmy z Niemiec z materiałem gwarantującym wysoki komfort użytkowania. Te spodnie dresowe posiadają dwie kieszenie, a w pasie wszyto elastyczną gumę oraz sznurek, dzięki czemu można je bez kłopotu dostosować do sylwetki.